Що таке електронна пошта ?

Електронна пошта ( Electronic Mail, e - mail ) — мережева служба; що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами без прімене нія паперових носіїв. На сьогоднішній день це основний засіб про щенія в мережі Інтернет.

Електронна пошта переважно використовується для спілкування між ча стнимі особами і організаціями. Сьогодні практично будь-який бізнес в деякій мірі прив'язаний до електронної пошти. Наприклад, прайс-листи на продукцію практично на 100% пересилаються саме за допомогою Ін тернета. Частенько співробітники однієї і тієї ж організації використовують для спілкування електронну пошту, особливо коли вони розташовуються в різних офісах.

По-перше, це економія на витратних матеріалах, оскільки немає нужди распе чативать прайс-листи, різні текстові і графічні файли. Таким чином, можна вести тривалу розробку одного проекту, обмінюватися зразками і тому подібне

По-друге, це можливість здобуття безкоштовної преси в електронному вигляді і навіть замовлення різних файлів, наприклад, драйверів. Це дуже зручно, оскільки зв'язок з провайдером зазвичай виявляється на порядок скоріше стной і стійкою, чим з сервером, на якому знаходиться файл, що цікавить вас.

В порівнянні із звичайною поштою, електронна пошта має переваги, наприклад, швидкість.

Що потрібне для роботи з електронною поштою ?

Для роботи з електронною поштою потрібно мати, в першу чергу, електронна адреса, зареєстрована на ваше ім'я. Саме використовуючи цю адресу можна писати вам електронні листи. Як правило, реєстрація електронної адреси входить в послуги, що надаються провайдером, хоча ви можете створити електронний ящик і на таких незалежних поштових серверах, як MAIL . RU . Для діставання доступу до електронних повідомлень необхідно знати ім'я користувача і безпосередньо пароль доступу, без якого неможливо навіть прочитати повідомлення, а вже видалити їх не удасться і поготів. Ця ж адреса зазвичай вказується в кожному листі, щоб адресат міг вам відповісти.

Електронну адресу має наступний формат — NAME @ SERVER, де NAME — це ім'я користувача, зазвичай воно відповідає імені, укази ваємому у вікні запиту пароля доступу до електронного ящика. Слово SERVER — це назва поштового сервера, на якому зареєстрована ваша електронна адреса (там знаходяться всі адресовані вам повідомлення). Знак <@> зазвичай називається "собакою" і служить для розділення імені користувача і назви поштового сервера.

Варто відзначити, що як назва поштового сервера може укази ваться як його IP -адрес, так і його доменне ім'я. Ім'я користувача ніяк не може повторюватися в межах одного поштового сервера. Для управління електронними повідомленнями потрібно встановити на кому п'ютер спеціальну програму (поштовий клієнт), яка дозволить як писати нові, так і переглядати отримані, написані раніше або від правленниє повідомлення. Серед найчастіше використовуваних програм можна відзначити Outlook Express і The Bat !. Перша з них встановлюється разом з операційною системою Windows, а друга є непоганим кон курентом, рядом розширених функцій, що володіє.

Здобуття і відправка електронних повідомлень здійснюється за допомогою сервера, на якому зареєстрована ваша електронна адреса, хоча ви мо-пермалой жете використовувати, наприклад, для відправки повідомлень будь-який інший поштовий сервер, який, на ваш погляд, працює швидше, хоча тут є ряд нюансів. Наприклад, деякі з провайдерів дозволяють користуватися послугами свого поштового сервера лише тим користувачам, які поль зуются його послугами, тоді як останні запити будуть просто- напросто ігноруватися.

Здобуття електронної пошти

Для прийому електронні повідомлення досить знати три речі: електрон ний адреса, ім'я користувача і пароль доступу. Назва поштового сервера, як правило, відповідає другій частині назви електронної адреси.

При здобутті електронної пошти поштова програма зв'язується з РОР- сервером (від Post Office Protocol Server ), в процесі чого звіряється пароль доступу до каталога з повідомленнями. При копіюванні повідомлень на ло кальний комп'ютер користувача можна як видаляти їх оригінали в каталозі сервера, так і залишати їх на випадок повторного здобуття, наприклад, з іншого комп'ютера.

Відправка електронної пошти

Для відправки електронні повідомлення досить знати дві речі: елек тронна адреса адресата і назва поштового сервера, який дозволив би відправити ваше послання. Частіше всього досить скористатися сервером провайдера, який надає вам доступ в Інтернет. У такому разі в графі " SMTP -сервер" слід вказати ім'я сервера (його можна уточнити у провайдера) при первинному налаштуванні поштового клієнта.

Варто відзначити, що в телі електронного повідомлення окрім самого тексту зазвичай міститься ряд службової інформації. Це дата написання і від правки, назва програми, за допомогою якої створено повідомлення, IP -адрес відправника і самого SMTP -сервера і так далі

Якщо електронної адреси, по якій ви намагаєтеся ртправіть повідомлення, не існує, тоді SMTP -сервер за допомогою утиліти Mailer - Daemon відправить його назад за вашою електронною адресою, яка автоматично додається до тіла кожного повідомлення. При цьому утиліта вказує прічи ну, по якій його передача виявилася неможливою, наприклад, розмір ящика адресата виявився перевищений або ж сервер, на якому повинен рас вважатися потрібний ящик, тимчасово недоступний. Тут можливі два вари анта. Або електронної адреси дійсно не існує, або почто вий сервер, на якому зареєстрована ця адреса, тимчасово недоступний. У другому випадку варто спробувати відіслати повідомлення повторно.

Безпечна робота з електронною поштою

Електронна пошта не лише дозволяє значно спростити ведення бізнесу, але і представляє велику небезпеку для нього. Річ у тому, що Інтернет незрідка використовується для передачі конфіденційної інформа циі. Тим більше що ніхто не заважає одному із співробітників саме вашої організації посилати секретні дані про розробки новітнього рецепту самогону на електронну адресу вашого конкурента. Звідси правило номер один — для забезпечення безпеки потрібно "фільтрувати" не лише вхо дящую, але і витікаючу пошту.

Дві інші проблеми пов'язані з електронною поштою — це спам і віруси. Про них ми поговоримо трохи пізніше. Для більшої безпеки ніколи не налаштовуйте програми читання електронної пошти на автоматичний просмотр/сохраненіє файлів. Вні мательно стежите за типом приєднаних файлів. Не забувайте, що під розширення відведено цілі 255 символів (у Windows ), тому можна не звертає уваги на розширення файлу начеб photo . jpg 200 пробеловехе. З вигляду файл є зображенням, а насправді це файл, що запускається, і, швидше за все, він заражений вірусом.

Примітка Основні методи впровадження " троянських коней " засновані на неуважності або цікавості .

 
Как принимать всаа и добавки каких производителей выбрать.
 

::  Меню ::

 

Передмова
Введення

Що робити, якщо комп'ютер погано працює?

Діагностичні повідомлення BIOS

Діагностичні повідомлення операційної системи

Діагностичні програми

Ви купили комп'ютер

Живлення комп'ютера і його компонентів

Перше включення

Установка операційної системи

Налаштування операційної системи

Установка програм і ігор

Налаштування програм і ігор

Видалення програм і ігор

Робота з файлами і каталогами

Робота з офісними програмами

Мультимедійні функції комп'ютера

Робота в мережі Інтернет

Робота в локальній мережі

Комп'ютерні віруси

Зависання операційної системи

Підключення нових пристроїв


 

:: Реклама ::::

 
  Настройка і оптимізація комп'ютера
 

 

:: Статистика ::

 
Індекс цитування

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008